-2.2 C
Brno
Středa, 29 března, 2023
- Reklama -udalosti

Jak vytvořit moderní zahradu

S velkou zahradou bývá spousta práce a navíc často...

Spotřebiče v EU budou trvanlivější a snadněji opravitelné

Evropská komise přišla začátkem října s další novinkou, která...

Tyto signály vám prozradí nesprávné zateplení střechy – vyhněte se jim

Dělat ukvapená rozhodnutí při zateplování šikmé střechy se vůbec...

8 tipů, jak si doma vytvořit malý home office

Uvažujete nad tím, že si v novém školním roce...

Jak si vybrat ten pravý okap?

Kvalitní okap se nepozná hned na první pohled. Je...

Jihokorejský ostrov se promění v obrovský zelený resort

Trvale udržitelná architektura opět ukazuje svůj potenciál. Tentokrát odhaluje, jak se dají stavět velké megalomanské resorty s maximálním ohledem na okolní prostředí. Jeden takový se připravuje na jihokorejském ostrově Gyeongdo.

Zmiňovaný ostrov sice není žádným zapomenutým koutem, ale navzdory nádhernému prostředí a téměř nedotčené přírodě nepatří ani k výkvětu jihokorejského cestovního ruchu. Projekt nizozemského ateliéru UNStudio to ale může změnit. Z jejich dílny se totiž dostal na stůl návrh přeměny ostrova na obrovský resort. Ekologové a ochránci přírody se však nemusí bát.

Živá vegetace a příroda v hlavní roli
Pokud realizace projektu proběhne podle plánu, výstavba resortu uškodí ostrovu minimálně. Alespoň tak to garantují autoři návrhu, kteří při kompletní přeměně ostrova počítají s důrazem na ochranu přírody a životního prostředí. Celý resort má být vybudován ve stylu obrovské živé zahrady pro typický korejský způsob. Klíčovou roli sehraje výběr a uspořádání zeleně, přičemž v koexistenci s přírodou mají být zrealizovány i všechny objekty patřící do resortu.

Čtěte také:

Designéři moderní umělé rostliny milují – získají si i vás

Skoro půlmilionu m² rekreačních ploch
Zárukou přebytku živé vegetace a všudypřítomné přírody má být právě rozloha rekreačních ploch. Ta má dosáhnout až 470 000 m², což učiní z ostrova jeden z nejzelenějších resortů světa. O zpestření těchto ploch se postará vytvoření zón, které budou disponovat odlišnými druhy stromů a květin. Kromě parků a jiných zelených veřejných prostranství se počítá is větším lesem, jehož součástí nebude žádná stavba.

Výstavba objektů jen v „zeleném“ stylu
Vedle realizace velkých zelených zón se má na ostrově i dost stavět. Naplánovány jsou mnohé apartmánové domy a prázdninové rezidence. V jejich blízkosti se zároveň vybudují sportovní či kulturní areály. Chybět nebudou ani obchody a několik restaurací. Každý z objektů se však musí postavit ze šetrných materiálů a v energeticky pasivním standardu. V „zeleném“ stylu se plánuje vybudovat dokonce i přístav, který má být hlavní dopravní tepnou spojující ostrov se zbytkem země.

- Reklama -udalosti